Šetrné budovy v Národní technické knihovně

Knižní fond k tématice šetrných budov v NTK se rozrostl o další tituly

Specializovaný veřejně přístupný fond odborné literatury v oblasti šetrného stavebnictví, který od roku 2015 ve vzájemné spolupráci vytvářejí Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC) a Národní technická knihovna (NTK), se nyní téměř zdvojnásobil. K 35 knihám z roku 2015 přibylo dalších 33 titulů v hodnotě téměř 100 000 korun, jež se věnují tematice šetrné vý-stavby z nejrůznějších úhlů pohledu. Jsou tak cennou inspirací i zdrojem informací pro ar-chitekty, investory, developery, studenty příslušných oborů i širokou veřejnost.

„Nejlepším argumentem na české „nejde to“ jako argumentu proti výstavbě šetrných budov jsou případové studie povedených realizací: objektů, které jsou nejen energeticky úsporné, ale mají i zdravé vnitřní prostředí. Právě knihy s řadou případových studií zrealizovaných projektů – od kanceláří až po rodinné a bytové domy – mohou být pro zájemce o vzdělání v tomto oboru tou nejlepší inspirací,“ uvedla Simona Kalvoda, výkonná ředitelka České rady pro šetrné budovy.

„Odborné publikace z oblasti šetrného stavebnictví naleznou zájemci v naší energeticky šetrné budově na řadě míst tak, jak odpovídá jejich tématu: architektura, energetika, stavební inženýrství, stavební materiály a další. Na rozdíl od původní představy kompaktní sbírky na téma šetrného stavebnictví osloví takto uspořádané publikace i řadu těch, kdo původně toto téma nehledali. Těší nás, že tak NTK může přispět k šíření povědomí o potřebě stavět i v České republice ekologicky," dodal ředitel Národní technické knihovny Martin Svoboda.

Do roku 2020 plánuje CZGBC ve spolupráci s NTK a partnery fond odborné literatury postupně rozšířit až na 200 publikací. Knihy si lze na místě prostudovat či bezplatně zapůjčit za podmínek běžného knihovního řádu kdykoli v otevírací době NTK.

Druhou vlnu nákupu nových titulů v rámci projektu Šetrné budovy v Národní technické knihovně podpořila společnost EkoWATT CZ, ELAN Interior, Saint-Gobain Construction Products, Schneider Electric CZ, VCES a architektonické studio Jakub Cigler Architekti.

Slavnostní předání publikací proběhlo v úterý 31. ledna 2017 ve Vzdělávacím centru NTK.

Katalog NTK

Galerie

31.1.-13_1
31.1.-14
31.1.-44
31.1.-43
31.1.-38
31.1.-50
31.1.-81
31.1.-87
31.1.-2
 
 

Ve spolupráci

                

Partneři

Kontakt

Jitka Marhoulová
jitka.marhoulova@techlib.cz
 +420 232 002 409

Důležité odkazy

Editor: Jitka Marhoulová Poslední změna: 25.1. 2018 14:01