O Galerii NTK

Program Galerie NTK

SUPERNOVA

Vernisáž

1. března 2018 od 18.00

Termín výstavy

2. 3. 2018 - 1. 4. 2018

Kde

Galerie NTK

Vstup zdarma

O výstavě

Práce studentů a absolventů Ateliéru supermédií Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Ateliér byl založen v roce 2007. Jako pedagogové zde působili umělci Federico Díaz, David Kořínek a Milan Mikuláštík. Po více než deseti letech fungování ateliéru se jeho existence uzavírá touto výstavou.
Supernova - exploze hvězdy, při níž její svítivost mnohomilionkrát stoupne proti běžnému stavu.

Vystavují

Jana Bernartová
Klára Boudová
Max Dvořák
Tereza Fišerová
Dominik Gajarský
Jan Hladil
Aleš Hvízdal
Jakub Jansa
Radovan Kissoczy
Aneta Klímová
Filip Kopecký
Adéla Korbičková
Markéta Kosinová
Olga Krykun
Kateřina Kubalová
Ladislav Kyllar
Radim Labuda
Marie Lukáčová
Kristýna Lutzová
Max Lysáček
Lukáš Machalický
Jan Martinec
Andrea Mikysková
Jan Nálepa
Dimitri Nikitin
David Nosek
Olbram Pavlíček
Lea Petříková
Anna Pospíšilová
Kristýna Strejcovská
Jonáš Strouhal
Evžen Šimera
Jan Zdvořák

Kurátoři

David Kořínek & Milan Mikuláštík

Grafika

Matúš Buranovský

 

O Galerii NTK

Současně s otevřením Národní technické knihovny  9. 9. 2009 byla zahájena také činnost Galerie NTK, která se stala integrální součástí provozu knihovny. Galerie pravidelně organizuje výstavy zaměřené především na propojení současného umění, vědy a technologií, dále prezentaci architektury a vzhledem k místu, kde se knihovna nachází - je součástí univerzitního kampusu - také nemalý počet studentských projektů. Pracovníci Galerie NTK připravili několik skupinových přehlídek s mezinárodní účastí.  Kromě těchto vlastních výstav galerie navázala spolupráci s řadou kulturních a vědeckých institucí a subjektů, jež přinesly do výstavního prostoru další zajímavá témata.

Důležitou součástí programu Galerie NTK jsou výstavy studentů uměleckých oborů nebo architektury. Pravidelně se v NTK objevují klauzurní či diplomní projekty z Fakulty architektury ČVUT. Divadelní institut uspořádal v Galerii NTK dvě ambiciózní výstavy.

Jednotlivé výstavy v parteru i  v Galerii NTK navštěvují řádově stovky až tisíce diváků. Program galerie bývá často reflektován ve zpravodajství předních českých médií. Kurátorem Galerie NTK je Milan Mikuláštík.

Virtuální prohlídka galerie

Kultura v NTK

Knihovna jako otevřený komunikační prostor. Prostor, který je otevřený nejen fyzicky, ale i myšlenkově. Budova jako komplexní projekt architektů, inženýrů, designérů, umělců a teoretiků, v níž pobývat je zážitkem.

Centrální umělecké dílo, které v kurátorské produkci sdružení P.A.S. na ochozech knihovny vytvořil rumunský umělec Dan Perjovschi, svojí kritičností, humorem a nadhledem přináší vedle estetického prožitku také impuls k přemýšlení. A právě k podobným impulsům chce knihovna inspirovat. Skrze kulturní aktivity a spolupráci s umělci vytváří jedinečný prostor pro diskuzi a vzájemnou interakci vědy a umění.

 
 
 

Kontakt

Milan Mikuláštík
  milan.mikulastik@techlib.cz
  773 653 825

Otevírací doba

út  ne 10  18

Vstup zdarma

Archiv výstav

Partneři

Galerie

Galerie - 1st floor
Galerie - 1st floor
Galerie - Groundfloor
Galerie - View on both floors
Galerie - Storage
Editor: Milan Mikuláštík Poslední změna: 26.2. 2018 17:02